İlk Kitabın Yeni Baskısı (3)
3 Ocak 2023

Kitabın çok az bir işi kalmıştı ama 2022 hep yollarda geçti. Yakın zamanda vakit ayırıp tamamlamayı umuyorum.

Gidişatı "İçindekiler" bölümünden izleyebilirsiniz.

(Mesaj atıp sormazsanız sevinirim.) 🙏


İlk Kitabın Yeni Baskısı (2)
18 Nisan 2021

Bahar Dönemi bitti. Yeni edisyon üzerinde çalışıyorum. "Ne zaman biter?" diye soracaklara şimdiden "Ben de bilmiyorum" demiş olayım. Zira hem yeni bir şey deniyorum, hem de yeni edisyonun eski baskıyı epeyce geride bırakmasını istiyorum.


İlk Kitabın Yeni Baskısı
14 Aralık 2020

Liber Plus, Endoktrinasyon ve Toplum Mühendisliği adlı ilk kitabımın genişletilmiş üçüncü baskısını yayınlayacak. Yakında yeni baskı üzerinde çalışmaya başlayacağım.

Altı buçuk senedir sabreden, mesaj gönderip soran, ve genel manada ilgi gösteren herkese teşekkürler...


İkinci kitap yayınlandı
28 Şubat 2017

İkinci kitabım 25 Şubat 2017 tarihinde matbaadan çıktı ve bugün itibariyle online kitabevlerinde siparişe açıldı. (Bkz: sağ sütun) Dağıtım sürüyor. Kitabı raflarda görmek birkaç gün daha alabilir. Liber Plus Yayınları'nın Kadıköy'deki kitabevine giderek kitabı bugün satın almak da bir opsiyon.

Liber Plus Kitabevi'nin açık adresi, harita üzerindeki yeri ve telefonu:

Liber Plus Yayınları
Rasimpaşa Mh., Nuh Bey Sk., No: 15/A
Kadıköy, İstanbul (harita)
0 (216) 418 0438
Çalışma saatleri: 10:00-20:00


İkinci kitap hazır
31 Aralık 2016

Charlie Hebdo ve Hz. Muhammed karikatürlerini konu alan ikinci kitabım için Ağustos ayında yeni bir yayınevi ile prensipte anlaşmıştık. Ancak kitabı biraz kısa buldular. Bunun üzerine, (karikatürler konusuna da değinmiş olan) Yayla-Mahçupyan (ya da demokratlık-liberalizm) tartışması etrafında ifade özgürlüğü ve dini hassasiyetlere odaklanan yeni bir bölüm yazabileceğimi söyledim. Makul buldular. Ancak Ekim ayında gönderebileceğimi tahmin ettiğim kitaba ne yazık ki üniversitedeki işlerim nedeniyle Noel tatilinden önce bir dakika bile ayırmaya fırsatım olmadı.

24 Aralık'ta Noel tatili başlayınca, üniversite tatile girdi. Ne bölümde, ne de kampüste kimse kalmadı. Ben ise, her gün sabah altıda ofise gelip, koca binada belki de tek başıma akşam altıya kadar kitap üzerinde çalıştım. Az önce, (ve burada yılbaşına dört saat kala) ~23,700 kelimelik kitabı ~33.100 kelimelik son versiyonuna getirdim. Yarın son bir kez okuyup yayınevine göndereceğim. İçerik şöyle. Bir aksilik çıkmazsa herhalde çok gecikmeden raflarda olur.

Demokratlık-liberalizm tartışması eskiden beri yazmak istediğim bir konuydu. Gerçi çok önce derinsular.com'da bu tartışmaya odaklanan üç dört yazılık küçük bir dizi yazmıştım. Ama çok teorik olduğundan pek içime sinmemişti. Kitap için yazdığım bölüm çok daha detaylı ve düzenli oldu. Karikatürler gibi ilginç bir konudan örnekler barındırdığı için, okuyucunun daha anlaşılır bulacağını düşünüyorum. (Eski diziyi yayından kaldırdım; hatta yeni metnin yanında çok bir mana ifade etmediği için bilgisayarımdan da sildim.)

Yeni gelişmeleri yine buradan duyuracağım. Email gönderip soran ve genel manada ilgi gösteren herkese teşekkürler...


İkinci baskı tükendi
19 Mayıs 2014

Yayınevinin elindeki kitap stoku tükenmiş. Bazı kitapçılarda tek tük kitaplar kalmış olabilirmiş, ama yayınevindeki son kitaplar satılmış. Yayınevi, üçüncü baskıyı girmeyi teklif etti, ancak ben kitabı biraz daha geliştirmeden yeni bir baskı yapılmasını istemiyorum. Bu konuda yeni bir gelişme olduğunda, bu sayfadan (ve muhtemelen Twitter üzerinden) yeni bir duyuru yapacağım.


İkinci baskı çıktı
23 Ocak 2012

Birkaç aylık bir aradan sonra kitap ikinci baskısıyla yeniden piyasada. Kitabı Kabalcı kitabevlerinde ve Beyoğlu Pandora'da bulabilmek daha kolay. Sağ sütunda yer alan online kitapçı linklerinden de sipariş verilebilir.

İkinci baskı öncesinde kitabı ilk kez elime alarak okudum ve çeşitli yerlerde küçük değişiklikler yaptım. Yayınevi ise kimi dizgi hatalarını düzeltti. İkinci baskının kapağını buradan indirebilirsiniz.


Kitap matbaadan çıktı
26 Mayıs 2010

Kitap matbaadan çıktı ve 24 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Ankara'dan başlanarak kitabevlerine dağıtılmaya başlandı.

İfade Özgürlüğü ve Dini Hassasiyetler: Charlie Hebdo ve Hz. Muhammed Karikatürleri / Serdar Kaya

ÜCRETSİZ İNDİR (pdf)

· Giriş
· Bölüm 11
· Bölüm 12
· Bölüm 22

ISBN-10: 605-83324-7-8
ISBN-13: 978-605-83324-7-8

Liber Plus
190 sayfa

1. Baskı: Mart 2017

Dağıtım: Liber Plus Yayınları
0 (216) 418 0438

SATIN AL:
· Babil
· D&R
· Eganba
· Idefix
· Kabalcı
· Kitap Yurdu
· Liber Plus
· PandoraEndoktrinasyon ve Türkiye'de Toplum Mühendisliği / Serdar Kaya
ISBN-10: 605-5515-00-8
ISBN-13: 978-605-5515-00-3

Liber Plus
236 sayfa

1. Baskı: 2010 (tükendi)
2. Baskı: 2011 (tükendi)
3. Baskı: 2021 (yakında)

SATIN AL:

· Babil
· Kabalcı
· Kitap Yurdu
· Pandora